O nasrasaKontaktKsiega gosci ENG

 

 

AKTUALNOŚCI 2013 

30.11.2013

Na Krajową Wystawę Psów Rasowych w Świebodzicach po raz pierwszy pojechaliśmy bez przewodnika stada i handlera – Kasi. Zastąpił ją Janusz i poradził sobie... nieźle. Coralina przegrała porównanie z braciszkiem Toffikiem ale zdobyła to zo najważniejsze – tytuł Zwycięzca Młodzieży i zakończyła kwalifikacje do tytułu Młodzieżowy Champion Polski!
A Janusz musi nadal trenować :-)
 

 Plants: image 1 0f 4 thumb

**

18.09.2013

Kolejna wielka radość w naszym domu! Tym razem nieco mniejszych rozmiarów :) IDALIA urodziła czwórkę ślicznych szczeniaczków. Cieszymy się bardzo z 3 dziewczynek i 1 chłopaka. Pierwsze dni spędzają na pochłanianiu dużej ilości mleka i spaniu. Mama Ida szaleje za nimi i opiekuje się bardzo troskliwie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w dziale "Szczenięta"

**

09.09.2013

Miło nam poinformować, że zjawił sie w naszej hodowli nowy piesek. Piotr Ossoliński i jego rodzina, oraz my – Kasia i Janusz zostaliśmy współwłaścicielami małego GBGV - ICE-BERG de L’Empyree, który przyjechał kilkanaście dni temu z Francji. Voltaire, bo tak nazywamy nowego pupilka, znajdzie u Sylwi, Maksia i Piotra dużo miłości ale też nauczy się dobrych manier. My dbać będziemy o jego kynologiczną karierę ale przy każdej okazji otrzyma mnóstwo pieszczot.  Wielka radość!!!

Więcej w dziale Nasze Psy

**

29.08.2013

Dobre wieści !!!

 

Z wielka radością pragniemy poinformować, iż nasza lipcowa podróż do Danii okazała sie bardzo "owocna". Nasz najmniejszy Skarb – Idalia Podkołdernik Jadowity zostanie w połowie września mamusią! Ojcem został "Victor" - Petit Heroes BASS ROCK, przepiękny i pełen werwy pies, który zachwycił nas pod każdym względem. Victor zakochał się od pierwszego wejrzenia i nie odstępował Idasi na krok! Cały czas pilnował ją i patrzył na nią rozmarzonym oczami… Ogromnie się cieszymy z tego, że owocem naszej wyprawy jest przyjaźń z Jette i Christianem, którym dziękujemy za serdeczną gościnę i przemiły czas spędzony w ich gronie :))) Mamusia czuje się doskonale, a my czekamy z niecierpliwością na narodziny "peticiątek" !

   

**

09.06.2013

Do pobliskiego, zaprzyjaźnionego Kalisza tata Czaruś zabrał córeczkę Coraline. Był to debiut naszej „Małej” w klasie młodzieży. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w miłym towarzystwie: Doroty (Podkołdernik Jadowity) i Magdy (Wesołe Smutasy) czas szybko upłynął. Na ringu Czaruś, wg sędziego „jeszcze był lepszy” i dostał BOB, po czym wybrał się na finały i stanął na podium na Grupie VI – IIIm.  Coraline, co dla nas było bardzo ważne zdobyła swój pierwszy tytuł Zwycięzcy Młodzieży! Zapowiedziała ojcu rewanż!

Więcej zdjęć w galerii

**

15-19.05.2013

Bogaty w wydarzenia był nasz pobyt na Węgrzech. W środę, na poczatek, Czaruś wystartował w Międzynarodowej Wystawie w Budapeszcie zdobywając swój kolejny CACiB. W piątek cała nasza trójka startowała na Klubowej Wystawie Bassetów w Szekesfehervar. Idalia wygrała swoją klasę a PBGV. Grandy nie traciły formy i wygrały: Coraline – Najlepsze szczenię i III m w BiS szczeniąt, Czaruś wziął BOB i dopisał do swojej kolekcji tytuł Zwycięzcy Klubu Bassetów Węgier.
Na Wystawie Światowej było zupełnie nieźle. Idalia i Czaruś, byli drudzy w swych klasach, przegrywając tylko ze Zwycięzcami Świata! Nagrodami pocieszenia były Res. CAC.
Na Węgrzech było miło i wesoło za sprawą grupki przyjaciól z Dorotą i Pawłem na czele. Hitem trzydniowych wrażeń było spotkanie z Beatą i wizyta w jej domu i wspaniałej hodowli. Już planujemy następny wyjazd na Węgry!

Zapraszamy do obejrzenia więcej fotek z wystawy

**

28.04.2013

Niesamowity dzień! XII Klubowa Wystawa Bassetów była nasza!!!
Idalia wygrała klasę otwartą w PBGV, ale prawdziwą furorę zrobiły nasze Grandy: Coraline została najlepszym szczenięciem w rasie, a potem Najpiękniejszym Szczenięciem Wystawy! Czaruś, jak zwykle wziął rasę a potem był drugi w Best in Show. Wcześniej obydwoje zostali Najlepszą Parą Klubu! Największą jednak sensację sprawiły nasze dzieciaki. Team w składzie CAMELOT, CORALINE I CORRINA Succession of Baron wygrały najbardziej prestiżową konkurencję: Najlepsza Grupa Hodowlana!!
W pięknym, gościnnym Ostrowie Wielkopolskim „Succession of Baron” rządził !!!

Zapraszamy do obejrzenia więcej fotek z wystawy

**

16.03.2013

Wystawa w Katowicach jak zwykle pełna wrażeń! W Petitach nasza jedynaczka spisała się świetnie zdobywając BOS i CACIB, przegrywając porównanie z innym „Podkołdernikiem Jadowitym” – Filonem.
Grandy to tradycyjnie zwycięstwo Czarusia (BOB) ale dla nas najważniejszy był wystę jego córki –Coraline w klasie szczeniąt. Mała nie zawiodła i świetnie spisała się w finałach stając po raz pierwszy w życiu na podium (IV m.).
Została zauważona!

 

Zapraszamy do obejrzenia więcej fotek z wystawy

**

14.02.2013

Dopiero dzisiaj - w Walentynki przekazujemy Wam to, o czym wiemy od dawna:
CORALINE ZOSTAJE Z NAMI !!! Już pierwszego dnia po urodzeniu Kasia wiedziała,
że chce tylko ją! Choć to wysoce nieprofesjonalne podejście do wyboru szczeniaczka,
to dziś już wiemy, że serce tym razem trafiło w "dziesiątkę"! Kochamy ją bardzo!!!

 Plants: image 1 0f 4 thumb

Zapraszamy do obejrzenia wiadomości i galerii zdjęć Koralinki w zakładce „Nasze psy”

**

03.02.2013

Leoś (Corleone) był z nami najdłużej. Urodził się jako pierwszy z miotu, a wyjechał od nas ostatni...
Terminal Cargo, senny w niedzielę, ożywił się na widok pięknego pieska, a po chwili wszyscy usiłowali pomóc w powstrzymaniu strumienia łez...
Leoś odleciał, ale przecież tam, w Londynie czekała na niego Hilary, ze swoją przyjaciółką Julie. Leoś dał im kilka buziaczków na powitanie, zaprzyjaźnił się z najmłodszym w hodowli Hugo i szybko polubił nowy dom...
Bardzo szybko, jak widać, potrafił znaleźć swój kawałek miejsca w sercu nowej pani.

**

25.01.2013

To był wyjatkowy dzień w historii naszych wystaw. W Głogowie spotkały się na ringu trzy nasze maluchy:
Colombo (Tofik), Carmen i Coraline. Cel, głównie towarzyski został osiągnięty - dziękujemy Ani, Grzesiowi, Zosi, Mariuszowi i Adriannie. Do następnego, fajnego spotkania! Z kronikarskiego obowiązku: sędziemu najbardziej przypadła do gustu Coraline. "Przy okazji" - tata Czaruś zdobył kolejny CACiB, podobnie Idalia, która tym samym zdobyła ostatni wniosek na Championa Polski! Udało się jej to przed ukończeniem 2 lat!!! Gratulacje dla hodowczyni - Doroty Gorgolewskiej! Obejrzyjcie kilka fotek.

**

AKTUALNOŚCI 2012 

29.12.2012

To był bardzo stresujący dzień. Zawieźliśmy CASABLANCĘ do Warszawy na lotnisko i ze smutkiem obserwowaliśmy ją oddalającą się na wózku widłowym... Jedynym pocieszeniem było to, ze w Anglii czeka na nią z utęsknieniem Amanda i jej rodzice Ros i Derek.  Cassi  od razu podbiła serca wszystkich domowników, z GBGV - Maddi i Freyą włącznie, a potem zasnęła na "swoim" miejscu na sofie..

Plants: image 1 0f 4 thumb

**

12.12.2012
Nasze maluchy mają już 3 miesiące! Cała trójka biegająca jeszcze po naszym domu ma się świetnie i tylko rozróba im w głowie. Ciężko było ich namówić na sesję. Zobaczcie Corleone, Casablancę i Coralinę.

 Plants: image 1 0f 4 thumb Plants: image 1 0f 4 thumb Plants: image 1 0f 4 thumb

**

24.11.2012
Mira, Jacek i ich córka Aleksandra, odwiedzili nas kiedy maluchy miały zaledwie kilka dni. Nic dziwnego - mieszkają od nas zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem. Dziś CORAL pojechał z nimi. Wiemy, że będzie mu dobrze w nowym domu i będzie najczęściej odwiedzanym naszym wychowankiem! Do rychłego zobaczenia, Malutki!

Plants: image 1 0f 4 thumb

**

17.11.2012
Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że zabraliśmy nasze cztery pozostające w domu maluchy na pierwszy dłuższy "spacer". Mama Frotka, tato Czaruś, ciocia Ida i czwórka rozrabiaków w jednym miejscu to istne szaleństwo. Obejrzyjcie fotki.

**

10.11.12.
Dzisiaj aż dwa rozstania....
Sylwia, Piotr i Maksymilian przyjechali po Camelota wcześniej niż planowali. Maks nie mógł już dłużej czekać! Maluszek właśnie jego przywitał swoimi buziaczkami i od razu było widać wielką miłość obydwu chłopców. Oczywiście - było nam smutno przy pożegnaniu, ale po raz kolejny cieszymy się z fajnej rodziny, u której zamieszka najsłodszy z naszych szczeniaczków.
 

Plants: image 1 0f 4 thumb

Sylwia i Robert czekali na swoją Corrinę najdłużej. Długo przed planowanym kryciem zadeklarowali pragnienie dołączenia dziewczynki do rodziny.
Ten dzień wreszcie nadszedł. Corrina szybko ich zaakceptowała i... znów nam było smutno. Będzie im razem dobrze - jesteśmy pewni!

 Plants: image 1 0f 4 thumb

**

03.11.12.

Kolejny maluszek wyjechał do nowej rodziny. Carlito był długo oczekiwany przez Urlike, Uwe i ich wnuka Nilsa z Niemiec. Ze smutkiem ale bez obawy oddaliśmy naszego "Czarusia - bis" w ich ręce. Na pewno będzie ich ulubieńcem! Do zobaczenia, malutki!

  Plants: image 1 0f 4 thumb

Dziś już ostatnia wspólna sesja: 8 tygodni. Dzieci wyjeżdżają do nowych domków i jest coraz smutniej... Zobaczcie fotki.

Plants: image 1 0f 4 thumb Plants: image 1 0f 4 thumb

**

02.11.2012

 Z Colombo, jak do tej pory. żegnaliśmy się najdłużej. Ania, Grzesiu i Zosia byli u nas cztery razy i od początku wiedzieli, które dziecko pojedzie z nimi do domku. Dzisiaj, musieli spędzić u nas pół dnia, zanim odjechali z największym (i najcięższym) spryciarzem. "Znieczulenie" nie pomogło - oczka mieliśmy za mgiełką... Wiemy, że miłości Colombo otrzyma mnóstwo, a i odwiedzać go będziemy, bo jest bardzo blisko - we Wrocławiu

 Plants: image 1 0f 4 thumb

**

28.10.2012

 Już drugie nasze maleństwo, a pierwsza dziewczynka - Carmen, pojechała do nowego domku, do Legnicy. Przyjechała po nią cała rodzina: Magda, Mariusz i najmłodsza, która najbardziej  na Carmen czekała - Ada. Dziewczynki od początku wzajemnie się polubiły, Magda z wielką radością trzymała Carmen na kolanach, a Mariusz? Już nie może się doczekać, kiedy Carmen wyciągnie go z domu... na dziki!

 Plants: image 1 0f 4 thumb

**

27.10.2012

 Dzisiejsza sesja "7 tygodni" tylko w dziewięcio-szczeniaczkowym składzie. Costello jest już w nowym domku. A reszta? Urosła! Zobaczcie zdjęcia.

Plants: image 1 0f 4 thumb  Plants: image 1 0f 4 thumb


Nadszedł ten dzień, na który wcale nie czekaliśmy. Pierwszy z
naszych maluszków - Costello pojechał do nowego domku. Jego nowa pani -
Kasia była tak szczęśliwa, że uspokoiła nas całkowicie. Będzie mu dobrze z
Kasią w Warszawie. Do zobaczenia, Kostek!

 Plants: image 1 0f 4 thumb

**

22.10.2012
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej kolejnej sesji: 6 tygodni

Plants: image 1 0f 4 thumb  Plants: image 1 0f 4 thumb  Plants: image 1 0f 4 thumb

**

14.10.2012
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej kolejnej sesji: 5 tygodni

Plants: image 1 0f 4 thumb  Plants: image 1 0f 4 thumb  Plants: image 1 0f 4 thumb

**

07.10.2012
Dziś nasze maluchy miały pierwszą "poważną" sesję zdjęciową. Umazane mordki wskazują jak było to trudne. Zapraszamy na prezentację.

Plants: image 1 0f 4 thumb  Plants: image 1 0f 4 thumb      

**

05.10.2012
Mamy już 4 tygodnie. Pani Kasia urządziła nam dzisiaj uroczystą kolację! Zobaczcie też inne zdjęcia."

**

30.09.2012
Mamy już trzy tygodnie! Zobaczcie.

Dodano nowe zdjęcia z maluchami w galerii: Macierzyństwo

**

21.09.2012
Mamy już dwa tygodnie! Zobaczcie.

Dodano nowe zdjęcia z maluchami w galerii: Macierzyństwo

**

18.09.2012
Dodano nowe zdjęcia z maluchami w galerii: Macierzyństwo

**

12.09.2012
W galerii Frotki prezentujemy aktualne zdjęcia z maluchami: Macierzyństwo

**


MAMY PIERWSZE SZCZENIĘTA!

7 Września 2012 urodziły się pierwsze szczenięta w naszej hodowli: 6 chłopaków i 5 dziewczynek.
To pierwsze "polskie" Grandy. Mama czuje się świetnie a tata... ma lekką depresję, bo mniej poświęcamy mu czasu.
Więcej zdjęć w galerii "Szczenięta". Zapraszamy

**

05.08.2012
Do Legnickiego Pola chętnie zaglądamy ze względu na pamięć o naszym Baronie, który tam właśnie wygrał Best in Show... Tym razem sukces odniósł Czaruś stając na najniższym stopniu podium BOG. Doskonale  wypadła Idalia zdobywając kolejne CWC. Fajna była atmosfera, fajna pogoda i jak zwykle w tym miejscu – dużo fajnych ludzi!
Fotki w galerii.

**

10.06.2012
Nasze dziewczyny wystartowały również w Kaliszu na wystawie krajowej. To był piękny dzień. Świetne towarzystwo,  ładna pogoda, a przy okazji sukcesy: Frotka - Black Majesty FEMME FATALE zdobyła kolejne BOB oraz, w finałach: BOG - IV m (zdjęcia). Ida, czyli IDALIA Podkołdernik Jadowity, zdobyła swoje kolejne CWC wygrywając
z wszystkimi sukami (zdjęcia). Jesteśmy dumni z naszych słodkich dziewczyn!

**

20.05.2012
Na Światową Wystawę Psów Rasowych pojechaliśmy głównie po to aby nasze pieski pokazały się w dużej stawce i żeby spotkać naszych europejskich przyjaciół.  Obydwa cele zrealizowaliśmy – spotkaliśmy się z kilkoma dawno niewidzianymi miłośnikami bassetów vendejskich a dwa drugie miejsca Czarusia i Idalii to niezłe osiągnięcia. Idalia przegrała tylko w klasie młodzieży ze swoją siostrą IRMĄ Podkołdernik Jadowity, która następnie wygrała rasę (!) i  Grupę VI w BIS-ie Młodzieży. Miło było patrzeć na zapłakaną i roześmianą twarz Doroty – hodowczyni Irmy i naszej Idy. To też widać na fotkach z Salzburga :-)

**

13.05.2012
Do Jeleniej Góry pojechaliśmy z naszymi dziewczynkami . Frotka zdobyła swoje pierwsze Zwycięstwo Rasy i była 3-cia w konkurencji Najpiękniejszy Pies Użytkowy. Idalia, po skończeniu Mlodzieżowego Championatu, po raz pierwszy wystartowała jako dorosła i rowniez została Zwycięzcą Rasy, zdobywając swoje pierwsze CWC! Kilka zdjęć w galerii.

**

29.04.2012
Klubowa Wystawa Bassetów to coroczna okazja do spotkania sie w dużym gronie basseciarskich przyjaciół. W Będzinie spędziliśmy miły wieczór (mocno przedłużony J) a następnego dnia sporo wystawowych emocji. Grandy wygrały swoje klasy i to wszystko, natomiast w roli głownej, w naszej rodzinie wystąpiła Idalia! Najpierw po raz kolejny została Zwycięzcą Młodzieży, potem została Najlepszym Juniorem PBGV, a wreszcie... wygrała BIS Młodzieży! Była to dla nas wszystkich wielka niespodzianka! Zdjęcia z klubówki tutaj.

**

28.04.2012
Nie mogło nas zabraknąć również w Opolu. Tym razem wystąpilismy w nieco mniejszym składzie: Czaruś tradycyjnie zgarnął CACIB i BOB a nasza mała Idalia została Zwycięzcą Młodzieży, robiąc kolejny krok do Młodzieżowego Championatu. Zdjęcia w galerii.

**

16.03.2012
Termin wystawy w Katowicach jest zawsze rezerwowany w naszym kalendarzu. Tym razem pojechaliśmy tam z dwoma suczkami. Było jak zawsze, czyli wspaniale. Mnóstwo znajomych, świetna pogoda, sporo emocji i... tylko połowa sukcesu. Ida tym razem nie znalazła wielkiego uznania w oczach sędziego ale za to Frotka zdobyła kolejny CACIB i pierwsze w zyciu BOB! Kilka fotek Idy i Frotki z ringu w galerii.

**

04.03.2012
Na wystawę do Drzonkowa zabraliśmy tylko nasze „maleństwo” – Idalię. Mimo wielkiej tremy nasza dziewczynka spisała się rewelacyjnie! Nie tylko zdobyła kolejne Zwycięstwo Młodzieży, ale również wygrała rasę. Największą niespodzianką był dla nas puchar za IV miejsce na BOG!!! (zdjęcia). Rok zaczął się obiecująco...

**

ARCHIWUM 2011

ARCHIWUM 2010
 

**


Projekt i wykonanie
A&M


All Rights Reserved
Wszystkie materiały zawarte w tej witrynie internetowej są chronione prawami autorskimi.
Nie zezwala się na ich publikację w jakiejkolwiek formie - bez zgody autora.

 

**
© GBGV Projekt  A&M Grand Basset Griffon Vendeen :: Tatra Shepherd Dog